1
ENGLISH   | 
HABERLER
Kartepe´de Zabıta Denetimi
Orjinal Resim

Kartepe’nin yeni Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı ilk denetimini pazarcı esnafına yaptı

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne atanan Ali Özbayraklı, sahaya inerek denetimlere başladı.  Özbayraklı, ilk denetimini Sarımeşe Semt Pazarı’nda yaptı. Zabıta ekiplerinin denetim ve kontrollerinde olumsuz bir durum ile karşılaşılmadı.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in müdürler arasındaki rotasyonu sonrası Zabıta Müdürü olarak görevlendirilen  ve  Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde 10 yılı aşkın süredir görev yapan yeni müdür Özbayraklı, ilk iş olarak pazarcı esnafını denetledi. Semt pazarlarının standart niteliklere kavuşturulması, alıcı ve satıcıların daha iyi şartlarda buluşturulması amacıyla pazar denetimlerinin aralıksız süreceğini ifade eden Zabıta Müdürü Özbayraklı, pazarda hem esnaf hem de alışverişe gelen vatandaşlara Başkan Üzülmez’inde sevgi ve selamlarını iletti.

Zabıtadan Esnafa Bereketli İşler

 “Hayırlı işler, kazancınız bol ve bereketli olsun” dilekleriyle  esnafa hatır soran ve istekleri olup olmadığını öğrenen Özbayraklı, “Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez, pazarcı esnafımızı çok önemsiyor. Sizlerin de bu güven ve önemin bilinci ile vatandaşlarımızın kaliteli ve sağlıklı ürünlere ulaşmasını sağlamaya devam edeceğinize inanıyorum. Zabıta Müdürlüğü olarak biz de ekiplerimiz ile üzerimize düşen görevi yapacak, varsa eksik ve yanlışlar tespit edeceğiz ” dedi.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Pazar Denetim Ekipleri, Pazar denetiminde pazarcı esnafının tezgah çizgilerine uyup uymadığını, fiyat etiketlerinin kontrollerini, tartıların ölçü ayar muayene kontrol etti. Ambalajlı gıda malzemesi satılan tezgahlarda ise ürünlerin üretim ve son kullanma tarihlerine bakıldı. Özbayraklı, pazar alışverişi başta olmak üzere vatandaşların her türlü olumsuzluklarla ilgili görüşlerini Zabıta Müdürlüğü’nün 373 60 60 ve belediyenin 444 3 373 numaralı telefonlarına iletebileceklerini hatırlattı.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
2801 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 10.03.2017 17:32:34
 
l Fotoğraflar