1
ENGLISH   | 
HABERLER
KARTEPE´DE 19 MAYIS COŞKUSU
Orjinal Resim

Kartepe’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’ncü yıldönümü, düzenlenen resmi törenlerde coşku ile kutlandı

Kartepe’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’ncü yılı büyük bir coşku ile kutlandı. Kartepe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlama programı eski Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlarken, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde etkinliklerle devam etti.

PROTOKOL HAZIR BULUNDU

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kartepe İlçe Kaymakamı Tuncay Dursun, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Aksakal, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve öğrenci velileri katıldı.

ÖDÜLLERİ KOCAMAN VERDİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan yaptı. Konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını yad ederek başlayan Arutan, "Gurur duyduğumuz gençlerimiz, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de en büyük gücümüz ve en değerli hazinemizdir. 100’ncü yıl dönümünde aynı gurur ve heyecanla kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Türk Gençliğine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle yad ederim" dedi. 19 Mayıs kutlama programı, açılış konuşmalarının ardından okunan şiirler ve "Atatürk Kurtuluş Savaşında" isimli oratoryo ile devam etti. Program sonunda 19 Mayıs yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman tarafından verildi.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
284 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 20.05.2019 14:31:40
 
Kartepe´de 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 100´ncü yıldönümü, düzenlenen resmi törenlerde coşku ile kutlandı
l Fotoğraflar