1
ENGLISH   | 
HABERLER
KOCAMAN KONTROL NOKTASINDA MORAL VERDİ
Orjinal Resim

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kartepe Uzunçiftlik mevkiinde bulunan polis kontrol noktasında yapılan çalışmaları yakından takip etti. Çalışan görevlilere seyahat etmek zorunda olan vatandaşlara moral verdi.

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Covid-19 önlemleri kapsamında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatı ile gece gündüz çalışmalar aralıksız devam ediyor Covid-19 önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın Kocaeli’ne girişlerde kontrol noktaları oluşturuldu. Şehre girişlerde sürücüler durdurulurken, araçlardakilerin ateşi ekipler tarafından ölçülüyor.

KOCAMAN YERİNDE İNCELEDİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kartepe Uzunçiftlik mevkinde oluşturulan kontrol noktasını ziyaret ederek önlemleri yakından takip etti. Tedbirler noktasında yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Kocaman, zorunlu olmadıkça vatandaşların evlerinden çıkmamaları gerektiğini belirtti. 

UZUNÇİFTLİK VE KURUÇEŞME KAPATILDI

Toplam 7 noktada 24 saat esasına göre görev yapan ekipler, herhangi bir şüphe durumunda aracı izole ederek, kontrol noktasına ambulans çağırıyor. Koronavirüsten şüphelenilen kişi ya da kişiler, ambulans ile gerekli kontrollerinin yapılması için hastaneye kaldırılıyor. Kocaeli Hıfzıssıhha Kurulu’nca alınan karara göre, TEM yolu Uzunçiftlik ve Kuruçeşme turnikelerden il merkezine girişler yasaklandı. Bu noktalara alternatif olarak sürücülerin, Kandıra turnikeleri ve Körfez turnikelerini kullanması gerekiyor.

DAYANIŞMA GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERECEĞİZ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Yol Kontrol Noktalarında gerçekleştirilen rutin denetimlerin yanında yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Kartepemizde hemşehrilerimizin ve yolcularımızın ateşi temassız ateş ölçer cihazlarla ölçülüyor. Bizim sağlığımız için gecesini gündüzüne katan güvenlik güçlerimize ve diğer tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum. Bugünleri de birlik ve beraberlik içinde atlatacağız. Dayanışma gücünü yine dünyaya göstereceğiz. Panik yapmadan, tedbirleri gevşetmeden dikkatli olmaya devam ediyoruz. Moralimizi yüksek tutmak, sağlıklı beslenebilmek bu kritik süreçte çok önemli” diyerek yolculara hatırlatmada bulundu.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
162 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 31.03.2020 13:42:38
 
Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kartepe Uzunçiftlik mevkiinde bulunan polis kontrol noktasında yapılan çalışmaları yakından takip etti. Çalışan görevlilere seyahat etmek zorunda olan vatandaşlara moral verdi.
l Fotoğraflar