1
ENGLISH   | 
HABERLER
KARTEPE KURBAN BAYRAMI´NA HAZIR
Orjinal Resim

Kartepe Belediyesi Covid-19 yeni normalleşme sürecinde bütün ekipleriyle Kurban Bayramı’na hazır.

Tüm dünyada etkili olan Covid-19 pandemi yeni normalleşme sürecinde Kartepe Belediyesi bütün ekipleriyle Kurban Bayramı’na hazır. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde bayram için yapılan hazırlıklar tamamlandı. 

KARTEPE BAYRAMA TERTEMİZ

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmaları arife gününe kadar tamamlayacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de park ve oyun alanlarındaki temizlik, aydınlatma, bakım ve onarım işlerini yaparak bayrama hazır hale getirecek.

 

İBADETHANELERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Temizlik İşleri Müdürlüğü de ilçedeki cadde ve sokaklarda yol yıkama ve süpürme işlemleri yanında bayram namazı öncesi tüm camilerde temizlik ve dezenfekte çalışmalarını bayram sabahına kadar tamamlayacak.

KABRİSTANLAR HAZIR

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram süresince görevlerinin başında olacak. Kartepe Belediyesi arife günü ve sonrasında kabristanlık ziyaretinde bulunacak vatandaşların dini vecibelerini yerine getirmeleri için gerekli hazırlıkları tamamladı.

KURBAN TİMİ HAZIR

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün önceden kurduğu Kurban Yakama Timi de iş başında olacak. Tim içerisinde yer alan ekip üyeleri eğitimlerini tamamlayarak görevlerine başladı. Bir veteriner ile dört personelin yer aldığı beş kişilik tim Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek. İhbarda bulunmak isteyen Kartepeliler 0 262 316 68 00 numarayı arabilirler.       

DÖRT PAZAR KURULACAK

Kartepe’de Arife günü Sarımeşe Semt Pazarı, Ertuğrul Gazi Mahallesi Semt Pazarı, Suadiye Semt Pazarı ve Eşme Semt Pazarı kurulacak. Kartepe Belediyesi ekipleri Kurban Bayramı süresince görevlerinin başında olurken, belirlenen yerler haricinde kurban kesimine müsaade edilmeyeceği ve kurban atıklarını gelişi güzel atanlar için cezai işlem uygulanacağı hatırlatıldı.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
113 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 29.07.2020 10:36:28
 
Kartepe Belediyesi Covid-19 yeni normalleşme sürecinde bütün ekipleriyle Kurban Bayramı´na hazır.
l Fotoğraflar