ZABITA EKİPLERİ İNŞAAT SAHALARINI DENETLİYOR12 Temmuz 2024, 11:32
![](tema/genel/uploads/haberler/KARTEPE-NİN-GUZELLİKLERİ-KORUMA-ALTINDA-6.jpeg)
Gün geçtikçe gelişen ve büyüyen Kartepe’nin genel çehresi ve güzellikleri titizlikle korunuyor. Bu bağlamda Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, inşaat alanlarında ve şantiyelerdeki çevre sağlığı ve güvenliği denetimlerini sıklaştırdı.
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde devam eden inşaat şantiyelerini yerinde incelemeye devam ediyor. Ekipler denetimlerde mevzuatla belirlenmiş güvenlik kurallarına uymayan ve inşaat malzemelerini kontrolsüzce çevreye bırakan işletmelere uyarılarda bulunarak, iyileştirme yapmayan firmalara cezai işlem uygulanacağını tebliğ ediyorlar.
ÖNCELİK YAYA GÜVENLİĞİ
Düzenli olarak devam eden kontrollerde yapı/inşaat malzemelerini yaya yollarına uygunsuz halde bırakan, araç ve yaya trafiğini tehdit eden, ayrıca çevre güvenliği önlemlerine riayet etmeyen inşaatların yetkililerine sözlü uyarıda bulunan ekipler, sonraki denetimde uygunsuzlukların ortadan kaldırılmış olması gerektiğini hatırlattılar.
7/24 GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ
Denetimlere eşlik eden Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı “Kartepeli hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için titizlikle görevimizin başındayız” açıklamasında bulundu.
ÖNCELİK CAN VE MAL GÜVENLİĞİ
Öncelikli olarak Kartepeli hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği ile birlikte kent estetiği ve görüntü kirliliğinin önlenmesini de önemsediklerini belirten Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, “Kartepemizin her köşesi Allah’ın lütfu doğal güzelliklerle dolu. Bunları korumak ve daha da güzelleştirmek için Kartepemize sahip çıkıyoruz. Her geçen gün hem yapı yoğunluğu hem de nüfus yoğunluğu olarak büyüyoruz. Bu büyümenin sağlıklı olabilmesi için saha denetimlerimizi arttırdık. Kent estetiği, çevre temizliği ve güzelleştirme çalışmalarımızla Kartepimizin değerine değer katacağız.” Açıklamasında bulundu.
DIĞER HABERLER
KARTEPE’DE 15 TEMMUZ ZAMANI DURDURAN GECE SERGİSİ
12 Temmuz 2024, 17:10KARTEPE EŞME MAHALLESİ’NE YENİ TRAFİK DÜZENLEMESİ
12 Temmuz 2024, 17:08BAŞKAN KOCAMAN, “GENÇLERİMİZ GELECEĞİN UMUDUDUR”
12 Temmuz 2024, 11:36ZABITA EKİPLERİ İNŞAAT SAHALARINI DENETLİYOR
12 Temmuz 2024, 11:32BALKANLARDAN KARTEPE’YE RENKLİ KONUKLAR
09 Temmuz 2024, 13:57KARTEPE’DE KAÇAK BUNGALOVLARA AF YOK
09 Temmuz 2024, 13:55TELEFERİK İÇİN İKİ OTOPARK DAHA YAPILIYOR
09 Temmuz 2024, 13:54KARTEPE KARATEPE’DE ÜSTYAPI YENİLENİYOR
09 Temmuz 2024, 13:52KARTEPE BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI
09 Temmuz 2024, 13:51KARTEPE’DE YAZLIK SİNEMA KEYFİ BAŞLADI
09 Temmuz 2024, 13:49