1
ENGLISH   | 
KARTEPE
Buradasınız :   Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Kartepe
Spor
Orjinal Resim
Spor

Kartepe Coğrafi yapısıyla doğa sporlarının ve sporun her türünün yapılmasına olanak sağlıyor. Bölgemizde kar kayağı, su kayağı, yamaç paraşütü, motocross, jeep safari, atv safari, at safari,  trekking, kampçılık, dağ bisikleti, olta balıkçılığı gibi birçok spor yapılıyor ve belediye olarak çeşitli spor organizasyonlar ile bunların destekliyor ve tanıtımını yapıyoruz.

Bunların yanı sıra gençlerimizin ve çocuklarımızın spor yapmalarını sağlamak için kar kayağı, su kayağı, futbol, basketbol, voleybol, yüzme, karate, güreş, boks, halk oyunları, hentbol, tenis gibi birçok spor dalında yaz ve kış spor okulları projemizle eğitim veriyoruz.

Kadınlarımızın spor yapabilmeleri için her mahallemize kadın spor merkezleri bir kısmını açtık. Eksik mahallerimizi tamamlamaya devam ediyoruz.

Bölgemiz halkının ilgisini çeken ata sporumuz hergeleci İbrahim yağlı güreşleri, su kayağı yarışları, motocroos yarışları, sazan balığı tutma yarışları, tırmanma ralli yarışları, bisiklet yarışları, futbol turnuvaları, radyo kontrolü maket uça şenliği, uçurtma şenliği gibi birçok spor etkinliği düzenlemekteyiz.

 

Ayrıca bölgemizde çeşitli amatör liglerde faaliyet gösteren 15 Amatör futbol takımıza her yıl spor malzemesi, otobüs ve çeşitli maddi yardımlarımızla gençlerimizin spor yapmasının önü açıyoruz.


Yazdır  l 
6689 Kez Görüntülendi