1
ENGLISH   | 
KURUMSAL YAPI
   
Osman BİNA
Park ve Bahçeler Müdürü
 
İletişim Bilgileri
0 262 373 4524
412
0 262 373 4493
park@kartepe.bel.tr
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 17 Ağustos Caddesi No:41 KARTEPE / KOCAELİ
Bağlı Yönetmelikler
Park ve Bahçeler Müdürlüğü görev ve çalışma yönetmeliği
 

Müdürlüğümüz 02.09.2009 tarih ve 162 nolu Belediye Meclisi karar ile kurulmuştur. İlçemizdeki 121 Parkın bütün bakımları ile birlikte, Sapanca Gölünde yapılan SUKAY Tesisinin çalışma ve bakımından sorumludur. Birim Müdürü ile birlikte 1 Peyzaj Mimarı, 1 Peyzaj Teknikeri, 1 İnşaat teknikeri ve 1 Ziraat Teknikeri ile hizmet sunmaktadır.

Görevleri
  
İmar planında dinlenme parkı, çocuk bahçesi, spor alanları, yaya bölgeleri ve yeşil alan olarak tesis edilecek yerleri tespit ederek projelendirir ve uygulamasını yapar yada ihale yolu ile yaptırılır.

Mevcut yeşil alanların ve parkların bakım ( budama, form budama, yabani ot alımı, çapalama, ilaçlama, gübreleme, temizlik, sulama vs.) ve onarımını yapar veya ihale yolu ile yaptırılır.
Ağaçlandırma çalışmaları yapmak veya yaptırmak.( Toplu ağaçlandırma ve yol, refüj ağaçlandırmaları yapmak).
İlçenin yeşillendirilmesi için sera ve fidanlık alanlarımızı ileriye yönelik genişletmek, yeni bitkisel materyaller üretmek ve satın almak.
Kamu kurum ve kuruluşlarında gelen taleplere, müdürlüğün yürütmekte olduğu çalışmalar dahilinde yardımcı olmak.
Yeşil alanlarda sulama tesisatlarının kurulması, bank ve diğer kent mobilyaları gibi park donatımlarının temini, montesi, tamir ve bakımı ile ilgili çalışmalar yapmak.
Şehrin estetiği için süsleyici materyaller ( çiçeklik, havuz ) projelendirmek, uygulama yapmak veya yaptırmak.
Özel günler ve resmi bayramlarda özel kuruluş ve resmi dairelerden gelen talepler doğrultusunda süsleme ve çelenk yapma faaliyetlerini yürütmek.
Zorunlu hallerde nakledilmesi gereken ağaçların ağaç nakli makinesi ile taşınması.
Çevre ile ilgili adli konularda park ve bahçeler müdürlüğünde görevli teknik elemanlarca bilir kişilik görevinin yapılması.
Vatandaşlara çevre bilincinin aşılanması.